O mnie

Witam. Poznajmy się.
Nazywam się Jarosław Juć. Jestem ojcem czwórki dzieci, pochodzę z Lubartowa w woj. lubelskim.

Jestem studentem dietetyki o specjalizacji „psychodietetyka” oraz „dietoterapia”, członkiem Polskiego Stowarzyszenia Dietetyków. Prowadząc gabinet dietetyczny zwracam uwagę na świadomość żywieniową społeczeństwa oraz przekazuję wiedzę o chorobie przewlekłej jaką jest otyłość. Nauka nawyków żywieniowych ze wskazaniem na indywidualnie optymalny protokół dietetyczny. Mam zaszczyt wspierać merytorycznie grupę dyskusyjną na portalu społecznościowym Facebook, liczącą ponad 20 tysięcy osób. Grupa nosi nazwę „Dieta/Niski indeks glikemiczny / Insulinooporność/Otyłość”, w której to dołączyłem do grona administratorów i moderatorów.

Zapraszam do kontaktu oraz do współpracy.


Jeszcze kilka lat temu ważyłem prawie 200 kilogramów !!! Niewiarygodne prawda? Otyłość towarzyszyła mi od dziecka. Zawsze kojarzyłem ten stan z leczeniem w sanatorium, sterydami. Ale – to było dawno…

Lepszych zdjęć z tamtego okresu brak. Może nie mieściłem się w kadrze 🙂

Doskonale pamiętam czas, kiedy odwożąc dzieci do szkoły one nie chciały, abym je odprowadzał i wchodził z nimi do budynku mówiąc – tato, sam sobie zaniosę tornister, pa …


Stosowałem wiele diet, wielokrotnie. Również takie, które obecnie uważam za niewłaściwe i wyniszczające organizm, niezdrowe. Borykałem się nie tylko z otyłością olbrzymią, ale również z wieloma zaburzeniami odżywiania, zespołem metabolicznym, stanem przedcukrzycowym, nadciśnieniem tętniczym, a moje organy wewnętrzne np. wątroba były mocno otłuszczone.
Oczywiście miałem świadomość, że sam to sobie zrobiłem, chociażby nie uprawiając przez wiele lat żadnej aktywności fizycznej. Siedząca praca i wygodnictwo. Fast-foody i słodzone napoje itd.

Doskonale wiem co czuje otyła osoba. Ciuchy w rozmiarze 6XL, a i tak zawsze ulubione to dresy … Chrapanie, zmęczenie, pocenie się w miejscach publicznych, brak sił, brak oddechu – nie czułem się pełnowartościowym facetem, ani ojcem, ani człowiekiem …

Miałem już dość efektu jojo po każdym odchudzaniu, miałem dość niemocy, dość kolejnych tabletek i wizyt u lekarzy, a przede wszystkim dość uciekającego przez palce życia w XXL.

Różnymi metodami schudłem aż 90 kilogramów. Kosztowało mnie to wielu wyrzeczeń i od groma silnej woli.

Ale co dalej ….. ?
Co z efektem jojo ?
Co ze zdrowiem ?
Jak odbudować zdrowie ?

Postanowiłem kształcić się w zawodzie dietetyka. Po to, aby zrozumieć dogłębnie procesy, których działanie obserwowałem w obrębie własnego ciała od dziecka.
Kształcić się w zakresie nauk medycznych, aby móc pomagać innym, zarówno od strony dietetyki, ale również jako psychodietetyk, a w przyszłości jako dietetyk kliniczny.
Ponieważ wiem, jak trudno jest zmienić się z dnia na dzień, jak trudnym jest wykorzenianie przyzwyczajeń z ponad 35 lat życia. Wiem jak trudno jest odzyskać zdrowie oraz wiarę w siebie samego.

Kiedy zrzuciłem połowę nadbagażu kilogramów dziecko pod szkołą pyta – tato zaniesiesz mi tornister pod klasę? ciężki mam – pod klasą dostałem nawet buziaka – dzięki, kocham cię – usłyszałem od syna, kiedy na korytarzu inne dzieci czekały na nauczyciela. Nie wstydził się mnie. Co się zmieniło? Pół godziny płakałem w aucie pod szkołą. Zmieniło się wszystko.

Moim marzeniem jest, żeby praca jaka wykonuję w zawodzie dietetyka, pomagała zmienić „wszystko” w życiu innych ludzi. Taki mam cel w tym co robię.

Obecnie studiuję dietetykę na dwóch kierunkach, ale nie przeszkadza mi to dzielić się wiedzą z zakresu nauk medycznych w obrębie tej którą dysponuję i którą ciągle poszerzam. Chcesz wiedzieć co czułem będąc otyłym? chudnąc? zadzwoń do mnie lub napisz na komunikatorze (Messeneger, Watsapp czy Instagram), może mogę pomoc również tobie.